Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.01.2020 - 00:01

Kombo Mesa Boogie Mark Five: 25 1x10

Po sériích kytarových zesilovačů a komb Mark Five, Mark Five: 25, Mark Five: 35 a signovaných verzích Johna Petrucciho JP-2C, JP-2C Limited přibyl do této série celolampových aparátů z produkce Mesa Boogie další zástupce, tentokrát v podobě dvoukanálového kompaktního komba Mark Five: 25 1x10.

Čistý kanál s mody Clean, Fat, Crunch, čtyřpásmovými korekcemi, gainem a masterem doplňuje obdobně vybavená zkreslená větev poskytující voicingy Mark IIC+, Mark IV a Xtreme. Tradiční pětipásmový grafický ekvalizer lze přiřadit ke konkrétnímu kanálu prostřednictvím páčkového spínače, nebo jej ovládat externím footswitchem.

Nezávisle pro jednotlivé kanály je možno nastavit také max. výkon (10/25W – trioda/pentoda) koncového Class A/B zesilovače s technologií Dyna-Watt a dvěma elektronkami EL84, napojeného na interní desetipalcový reproduktor Celestion G10 Creamback o impedanci 8 ohmů.

Na zadní straně hliníkového šasi najdeme potenciometry pružinového reverbu ošetřeného lampou 12AX7, send a return sériové efektové smyčky s bufferem, sluchátkovou zdířku, trojici hlavních výstupů (2x4/8 ohmů) a linkový XLR konektor s odepínáním uzemnění a obvodem Cab Clone, emulujícím zvuk otevřeného či uzavřeného kabinetu.

Zároveň s kombem uvedl výrobce na trh i externí box 1x10 Compact Cabinet z baltské břízy s otevřenou konstrukcí, osazený identickým reproduktorem Creamback a dvojicí paralelně zapojených konektorů. Cena komba Mesa Boogie Mark Five: 25 1x10 byla nastavena na cca 1700 dolarů.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Mark Five: 25 1x10
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY