Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 10.10.2018 - 00:01

Keytar synth/kontroler Roland AX-Edge

Na akci 909-Day představil Roland další generaci klávesového keytaru s označením AX-Edge, kterým se trochu vrací do osmdesátých let, kdy tyto nástroje zažívaly boom. Model s dynamickým tvarem vzdáleně připomínajícím přerostlý sekáček na maso se může pochlubit nadstandardní výbavou a také vyměnitelnými „břity“ - pláty ve tvaru písmene L kopírujícími dvě zkosené hrany šasi.

Syntezátor osazený 49 klávesami (velocity+aftertouch) poskytuje 256hlasou polyfonii, 4 party, funkce vocoder, arpeggio, song player apod., 320 uživatelských programů, více než zvukových 500 presetů, rozsáhlou efektovou sekci s ekvalizery, chorusy, reverby, master kompresorem, 79 typy multi-efektů IFX atd.

Ovládání umístěné na zúženém madle pro levou ruku sestává z modulační lišty, segmentu reagujícího na tlak, spodních tlačítek portamento, hold, unison, doplněných dvojicí potenciometrů, nechybí posun v oktávách, rychlý přístup ke změně programu a horní panel disponuje dvěma displeji - klasickým plus trojúhelníkovým.

Integrované zvuky byly vytvářeny s ohledem na koncertní použití, takže mají dostatečnou průraznost, další editaci umožňuje externí aplikace Ax-Edge Editor připojitelná také pomocí bezdrátového Bluetooth rozhraní a díky režimu Tone Remain se přepínání jednotlivých presetů obejde bez nežádoucího „ustřižení“ dozvuku předchozího programu.

Kromě dobíjitelných Ni-MH baterií (8 článků - cca 4 hodiny provozu) lze použít i klasický adapter, kanál vocoderu je napojen na jackový mikrofonní vstup s mini-potenciometrem hlasitosti, komunikaci s MIDI zařízeními obstarávají konektory MIDI In/Out, k synthu je možné připojit sustain pedál a dvojice USB portů zajišťuje propojení s počítačem nebo flash pamětí.

Keytar synth/kontroler Roland AX-Edge bude dostupný v černém nebo bílém provedení a v balení najdete také náhradní „ostří“ (černá verze/stříbrný břit, bílá verze/zlatý břit - viz video) připevnitelné k obvodu korpusu 12 inbusovými šrouby. Novinka dorazí do českých obchodů v prvním listopadovém týdnu za cenu cca 25 400 Kč.

Tagy Roland Keytar Roland AX-Edge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY