Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.08.2020 - 08:00

Když bubny nahradí samopal aneb Chop Suey! od SOAD trochu jinak

Skladba Chop Suey!, kterou arménskoamerická altmetalová parta System Of A Down zařadila na své druhé studiové a pro kapelu přelomové album Toxicity z roku 2001, se postarala o první nominaci SOAD na cenu Grammy v kategorii Best Metal Performance (2002) a o deset let později song obsadil první příčku žebříčku nejlepších hard rockových skladeb 21. století, sestaveném hudebním magazínem Loudwire.

Chop Suey!, pod jejíž výslednou podobou jsou kromě ostatních členů System Of A Down a producenta Ricka Rubina autorsky podepsáni kytarista Daron Malakian a zpěvák Serj Tankian, se dočkala celé řady cover verzí včetně jazzových, folkových nebo komických úprav. Trochu jinou cestou se při vlastním zpracování této pecky vydal YouTuber Gun Drummer, jenž část rytmické linky „odehrál“ na několik typů samonabíjecích pušek a pistolí. Jak se s atmosférou songu pojí zvuk Kalašnikova, automatů CMMG nebo Glock demonstruje první přiložené video.

Tagy System of a Down SOAD Chop Suey!
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY