Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.10.2016 - 00:01

Fender LTD Select Light Ash Telecaster: 1 ze 7 statečných

Firma Fender předvedla na veletrhu v Nashvillu zbrusu novou řadu nástrojů z kategorie Magnificent Seven (Sedm statečných), do které patří šest modelů kytar a jedna baskytara, disponujících speciálními úpravami, které u klasických verzí nenajdete. Jedním z prvních nástrojů této limitované edice, jenž značka nyní začala distribuovat na trh, je Fender LTD Select Light Ash Telecaster.

Prémiový model má korpus z výběrového, velmi lehkého jasanu s vybráním na zadní straně (jako např. u Stratocasteru) a firma zaručuje, že maximální hmotnost každého exempláře této kytary nepřesáhne hranici 7 liber (asi 3.17 kg). Javorový krk s profilem Modern C nese hmatník ze stejného materiálu s proměnlivým radiusem 9.5 až 14 palců a 22 pražci medium jumbo.

Nultý pražec ze syntetické kosti má šířku 42.8 mm, menzura je typický Fender, tedy 25.5 palce a na kovové destičce se čtyřmi šrouby spojující tělo a krk najdeme kromě loga i nápis "Limited edition". Hardware sestává z vintage Tele kobylky se třemi bronzovými kameny a ukotvením strun skrz korpus a ladicích strojků Fender Deluxe s perleťovými rondely. Veškeré kovové části jsou provedeny ve zlatém chromu.

Do želvovinového pickguardu je uchycen krkový single coil Fender American Vintage '58 SC Tele a stejný typ snímače je zapuštěn i do základny kobylky. Ovládání tvoří potenciometry hlasitosti a tónové clony plus třípolohový nožový přepínač.

Fender LTD Select Lite Ash Telecaster bude dodáván v elegantní transparentní bílé úpravě White Blonde s nitro lakem, umožňujícím dřevu přirozeně zrát a podobně jako ostatní kousky z limitované série Magnificent Seven je vyráběn v amerických dílnách. Cena včetně pevného tweedového pouzdra se v Evropě pohybuje okolo 2 300 Euro.

Tagy Fender Telecaster Magnificent Seven
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY