Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jeden padesátiwattový Marshall vs. padesát jednowattových mini aparátů MS-2

Finální hlasitost nejen kytarového zesilovače zajišťuje koncová jednotka, jejíž výkon je samozřejmě udáván ve wattech. Ovšem nejsou watty jako watty – do celkové akustické projekce, vnímané lidským uchem, zasahuje mnoho proměnných, ať už je to typ zvoleného reproduktoru, koncepce power ampu (elektronka, digitál, tranzistor), jeho frekvenční kalibrace, dynamika, použité komponenty a celá řada dalších faktorů.

Před časem provedl britský megastore GAK neobvyklý test, srovnávající výkon padesátiwattového lampového Marshallu 1987X Plexi s maximální hlasitostí paralelně propojené stěny padesáti jednowattových tranzistorových mikro stacků Marshall MS-2, jež jsou v záznamu postupně připojovány v pěti krocích (10, 20, 30, 40 a 50 aktivních MS-2). Test byl natáčen s pomocí Music Manu St.Vincent, náběr obstaraly mikrofony Aston Spirit a Starlight.

Druhé přiložené video demonstruje, jaký sound je kytarista Ola Englund schopen dostat z většího nástupce modelu MS-2, dvoureproduktorového Marshallu MS-4, v kombinaci s „nakopávadlem“ Ibanez Tube Screamer TS-9, mikrofonem Neumann TLM102 a Explorerem Solar E1.6FRLB osazeným humbuckery Seymour Duncan.

Tagy Marshall Marshall 1987X Plexi Marshall Ms-2 Marshall MS-4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY