Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Je libo gear bubeníka Black Sabbath?

Letos devětašedesátiletý Bill Ward, bývalý bubeník britských ikon Black Sabbath, se kterými natočil řadu dnes už legendárních alb, jako např. Paranoid, Sabbath Bloody Sabbath, Sabotage, Technical Ecstacy nebo Heaven Hell, se prostřednictvím webu Reverb.com rozhodl rozprodat část svého rozsáhlého hudebního vybavení. Čítá přes 200 kousků používaných v různých obdobích jeho hudební kariéry.

Co je tedy v oficiálním Bill Ward Reverb Shopu, který startoval 28. června, nabízeno? Z bicích kitů je zde zastoupena např. sada Ludwig z roku 2003 v perleťově stříbrné úpravě a dvojicí basových bubnů, kterou Ward dostal darem a jako fanoušek bubeníka Geneho Kruppy si velmi oblíbil její organický sound, nebo šestimístný kit Premier Elite Series v zeleném provedení Apple Sparkle Fade použitý při nahrávání Wardova třetího sólového CD Accountable Beasts (2005).

Z činelů zde najdeme starší pětimístnou sadu Super Zyn z let 1968 až 1971 a set pěti činelů Zildjian (vůbec první Wardova sada této značky), které využil při nahrávání a koncertování s domovskými Black Sabbath v období 1971 až 1978. Ze zhruba stejné doby pochází i basový vintage pedál Ludwig Speed King a ručně malovaná čtyřiadvacetipalcová rezonanční blána Remo 24 s nápisem Black, která vévodila basovému bubnu soupravy na turné Sabbath Bloody Sabbath (1973 až 1974).

Snare jsou zastoupeny např. ocelovým bubínkem Ludwig Supraphonic ze 70. let, najdeme zde i poměrně raritní bowl tomy Pearl Fiberglass (90. léta) v tmavě červeném provedení, patinou řádně upravený cowbell, jenž můžete slyšet v songu The Wizard z prvního eponymního sabbathovského alba, sadu oblíbeného typu paliček značky Vic Firth, na jejichž silnější konce si Ward fixou poznamenával místo a datum konání koncertů a dokonce i jeho červené conversky, které mají ta nejlepší léta už dávno za sebou.

A co říká na tento masivní výprodej svého gearu Bill Ward? "Kdo se rozhodne pořídit si některé části této kolekce, dostane dobrou karmu. Skutečně si myslím, že noví majitelé budou moci cítit moji energii. Samozřejmě, že mně bude většina kousků vnitřně chybět - je v tom kus historie, ale pokud se tyto věci dostanou k bubeníkům, kteří je využijí, tak mě to zahřeje u srdce."

Tagy gear Black Sabbath

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY