Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Pá, 10.05.2013 - 09:20

Jaryn Janek a TY LIDI chystají narozeninový koncert

Znamenitý basák Jaryn Janek, kterého aktuálně můžete sledovat v projektu TY LIDI, chystá společně s Dorotou Barovou, Petrem Uvirou a Romanem Víchou speciální narozeninový koncert v Divadle Archa. Proběhne 21. května a kapelu TY LIDI na něm podpoří také saxofonista Marcel Bárta, hráč na lyru Jan Chromečka a Dagmar Voňková. Tématem bude RETROSPEKTIVA BUDOUCNOSTI a dojde i na nový singl Zpráva z hor.

Jaryn Janek pro TY LIDI napsal řadu žánrově pestrých, křehkých a intimních písní, které se z jeho předchozí tvorby patrně nejvíce blíží s folklorem koketující Benediktě. Jaryna ale jako vyhledávaného hráče můžete znát ze všech žánrů – prošel namátkou Eleison, Krucipüskem, Al Yaman, kapelou Kamila Střihavky, Václava Noida Bárty, BSP i Kryštofem.

V neposlední řadě je pro muzikanty zajímavé i nářadíčko, s nímž Jaryn zachází. Z nástrojů namátkou Lakland 55 94 Deluxe nebo Jolana Alexis, z efektů třeba Fodera Pre Amp 2000, Tech 21 – Sans Amp Bass či Voodoo Lab Pedal Power 2 Plus, z aparátů třeba Aguilar DB 750, Aguilar DB 810 a GS 112 box nebo Rocktron Hush II CX. Na videu uvidíte jeho práci s Milošem Meierem.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY