Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.03.2021 - 00:01

Japonská série Fender Boxer Precision

V polovině osmdesátých let uvedla japonská divize Fenderu na trh dnes už poměrně raritní model basy Precision Contemporary, jenž navazoval na verzi Special, která se stala také předlohou k jednomu z prvních signovaných nástrojů Duffa McKagana z Guns N' Roses. Asijská pobočka se nyní k řadě Special vrací inovovanou limitovanou edicí Fender Boxer Precision MIJ s moderním nadupaným zvukem a designem typickým pro původní, více než 30 let starou produktovou sérii.

K lipovému korpusu bez tradičního pickguardu je přišroubován krk z jednoho kusu javoru opatřeného subtilnějším profilem Medium-C, palisandrový hmatník s plošším radiusem 12 palců nese 20 masivních jumbo pražců a kostěný ořech široký 38 mm. Menzura byla vyměřena na standardních 34 palců.

I když Boxer ctí konstrukci Precisionu, basa využívá nejen pro danou sérii signifikantní půlený single coil typu Boxer Precision Bass, ale i kobylkový jednocívkový snímač Boxer Jazz Bass, který stejně jako střední singl disponuje silným výstupem a oproti klasice dodává nástroji samozřejmě výrazně širší zvukovou flexibilitu, včetně možnosti nastavení oblíbeného „JB soundu“ s detailnějším přednesem a jasným atakem.

Snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi a potenciometrem společné tónové clony Master TBX osazené expanderem basů a výšek, což má nezanedbatelný podíl na výsledném tónu a nabídce zvukových rejstříků. Firemní top-load kobylku doplňují vintage strojky Gotoh s třílistými rondely a kulatý srážeč strun GD.

Fender Boxer Precision MIJ je dostupný v barevných provedeních Sherwood Green Metallic nebo Torino Red s černě lakovanou hlavicí a v černé úpravě jsou kromě switche také kovové komponenty. Oficiální cena byla na českém trhu nastavena pod hranicí 29900 Kč. Součástí dodávky je polstrovaný gig bag, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Fender Fender Boxer Precision
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY