Přejít k hlavnímu obsahu
Maťo Mišík -

Jam pedals: kytarová delikatesa z Řecka

Aténský výrobce kytarových efektů Jam Pedals si za poslední roky získal nemalé renomé. Stačí se podívat na zástup jmen světových hráčů, jako jsou John Scofield, Nile Rodgers, Steve Lukather, Kenny W. Shepherd, Dweezil Zappa, Al di Meola a mnoho dalších. Nemalý podíl na úspěchu má zajisté fakt, že firma je zaměřena na výrobu čistě analogových pedálů té nejvyšší kvality.

Někdo si z Řecka přiveze olivy a někdo parádní kytarový efekt. Tak tomu bylo i v mém případě, kdy jsem při mé loňské návštěvě Atén navštívil tuto malou, ale v kytarovém světě už etablovanou značku. Jednoho slunného odpoledne jsem zašel do jejich malé prodejny spojené s dílnou a studiem. Jannis, majitel Jam pedals mi ochotně ukázal, jak všechny ty jejich pedály vznikají a provedl mne celou výrobou. V jedné části se kompletovaly vnitřnosti, v druhé vznikaly custom shop ručně malované krabice a v třetí se už hotové pedály balily do krásných barevných krabic.

S Jannisem

Nakonec mne Jannis vzal do jeho studia, které bylo přímo pod dílnou ve sklepě, abych si mohl efekty vyzkoušet a vybrat si, který se mi bude nejvíc líbit. Jelikož Jannis je sám muzikant, studio bylo plné nádherných starých zesilovačů, kytar a efektů, kam se jen člověk podíval. Opravdová kreativní dílna. Zapojil mi starého Bassmana a já si vyzkoušel asi pět pedálů, z kterých jsem si nakonec vybral pěkný křemíkový fuzz se žlutou kachničkou.

Nicméně to hlavní bylo, že jsme se s Jannisem dohodli, že mi do Prahy pošle výběr jejich efektů, abych pro vás mohl natočit toto video a všechny ty jejich delikatesy vám pořádně ukázat. A tak se i stalo. Osobně jsem z pedálů hodně nadšený, jelikož zvuk i kvalita zpracování jsou opravdu hodně nad standardem a navíc… a to je nanejvýš důležité, vypadají prostě nádherně!

Tagy Jam pedals kytarové efekty

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Hudebník a výtvarník. Ex-člen Tata bojs, Aneta Langerová, nyní kytarista kapely Gingerhead. Autor video seriálu Kytarová zbrojnice.www.matomisik.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY