Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.07.2020 - 08:00

Jak se vyrábí blány Remo

Obutí soupravy je pro bubeníka stejně důležité jako pro kytaristu či basistu výběr správného typu a tloušťky strun. Jedním z předních světových výrobců blan je firma Remo, která štábu magazínu Drummerzone nechala nahlédnout do své kalifornské továrny, kde tým provedl jednotlivými procesy výroby šéf výzkumu a vývoje značky Herbie May.

Firma, založená v roce 1957, začala v 60. letech experimentovat se syntetickým polyesterem a představila v té době revoluční blány z materiálu Mylar, který na trhu velmi rychle nahradil koncepci používající telecí kůži. K nejznámějším modelům Remo se řadí blány typu Ambassador, Diplomat, Emperor, Pinstripe nebo Powerstroke.

Součástí přiloženého záznamu jsou také krátké ukázky hry Thomase Langa, Aarona Spearse, Marka Schulmana, Remo Belliho (zakladatel společnosti Remo), Jeffa Hamiltona, Raye Luziera, Russe Millera, Matta Garstky, Nikki Glaspie, Zacka Danzigera a Bennyho Greba.

Tagy Remo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY