Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.09.2020 - 08:00

Jak docílit zvuku snare Alexe Van Halena

Článků, věnujících se zvuku kytary na starších nahrávkách kapely Van Halen, bylo napsáno nepřeberné množství, což je vzhledem k pozici, kterou Edward Van Halen mezi kytarovou elitou má, zcela pochopitelné. Youtuber a zkušený muzikant Rick Beato tentokrát ponechal kytarový vercajk šéfa kalifornského kvarteta stranou a posvítil si na typický zvuk bubínku Alexe Van Halena z období alb Diver Down a 1984.

K docílení autentického soundu byl použit snare Ludwig Supraphonic 14“x6.5“ s litými ráfky, struníkem s 20 pružinami a horní blánou Remo Clear CS Dot, jejíž vnitřní strana byla pro větší utlumení polepena gaffou. Bubínek je snímán mikrofonem Shure SM57, před vstupem do Pro Tools signál prochází ještě předzesilovačem BAE 1032 a páskovým simulátorem Neve 542 Portico. Poté následovala komprimace a také ekvalizace v oblasti 800 Hz. Výsledek můžete porovnat se studiovým záznamem skladby I'll Wait z alba 1984.

Tagy Alex Van Halen Van Halen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY