Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.01.2022 - 08:00

Italský song Bella Ciao v podání kytaristy DJ Ashby

DJ Ashba, bývalý kytarista kapely Guns N' Roses, vydal coververzi italské lidovky Bella Ciao z 19. století, která se v poslední době dostala do širšího povědomí především díky úspěšnému španělskému kriminálnímu seriálu Money Heist (La casa de papel / Papírový dům), přepracovaného společností Netflix. Série, končící loňskou finální pátou řadou, už stačila v různých kategoriích získat několik ocenění, včetně Golden Nymph, Emmy, Premios Iris atd.

Ashbova cover verze Bella Ciao, následující po trojici podobně koncipovaných kytarových singlů inspirovaných taneční hudbou, přináší modernější vokální linky, pumpující syntezátory, údernou rytmiku ve stylu EDM a samozřejmě vrstvené, řádně zkreslené kytarové party a sóla, kombinované s akustickými pasážemi.

„Poté, co jsem se stal zcela posedlý seriálem Money Heist, mě Bella Ciao a historie této písně velmi inspirovaly,“ říká Ashba. „Nemohl jsem se dočkat, až se dostanu do studia a vytvořím svou vlastní GDM verzi. Chtěl jsem, aby byla epická a dramatická, s masivní basou, kytarou drtící kosti a nakažlivým beatem, po kterém budou fanoušci šílet.“

„Po dokončení jsem o své nové verzi vyprávěl kamarádovi, slavnému disneyovskému výtvarníkovi Craigu Fraserovi, a protože je také fanouškem seriálu, nechal se inspirovat a vytvořil mi jedinečný obraz ikonické masky z Money Heist. Byl jsem z toho tak unešený, že jsem si řekl, že to bude perfektní obal pro tento singl.“ Ashbovu studiovou předělávku můžete porovnat s live verzí otevírající předávání cen World MMA Awards v Las Vegas.

Tagy DJ Ashba – Bella Ciao

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY