Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.09.2021 - 00:01

Inovovaný chorus TCE June-60 V2

Přepracovaný modulační pedál June-60 V2 z produkce firmy TC Electronic vylepšuje elektronický obvod předcházející verze V1, kterou dánský výrobce uvedl na trh před dvěma roky. Hlavní úpravy se týkají modernizovaného stereo výstupu a několika dalších možností vnitřního přepínání. To vše by mělo přispět k tomu, aby druhá generace June-60, přinášející oblíbený zvuk chorusu ze syntezátoru Roland Juno z osmdesátých let, byla všestrannější než původní model.

Varianta V2 je na rozdíl od „jedničky“ vybavena interním dvoupolohovým posuvným přepínačem, pájeným na základní desce, jenž umožňuje volit vstupní úroveň optimalizovanou pro použití s kytarou nebo syntezátorem. Uvnitř pedálu najdeme také malé DIP switche pro výběr čtyř různých kombinací rychlosti nízkofrekvenčního oscilátoru s defaultním nastavením 0.5 Hz + 0.833 Hz, čímž výrazně narůstá zvukové flexibilita.

Navíc byl upraven stereo obvod, nabízející nyní ještě širší pole s mnohem znatelnější separací obou kanálů, takže zvuk ve stereo modu disponuje ještě širší a plastičtější projekcí, podpořenou čipy BBD (bucket brigade), přinášejícími hřejivý analogový sound s muzikálním projevem a bohatým objemným tónem.

Stejně jako u předchozí verze je kovové šasi osazeno dřevěnými bočnicemi, ovládání sestává ze spínače mono/stereo a dvojice žlutých tlačítek I/II pro volbu mezi příjemným pomalým chorusem a modulací s rychlejší pulsací. Aktivovat lze samozřejmě i oba spínače současně a využít tak třetí preset (I+II), jenž byl kompletně přepracován a přizpůsoben tak, aby přesně odpovídal sekundárnímu LFO režimu „Mode 3“ původního synthu Roland Juno.

Nášlapný footswitch je zapojen v true bypass modu, což znamená, že efekt ve vypnutém stavu nijak nedegraduje charakter originálního signálu. Analogový chorus TC Electronic June-60 V2 o rozměrech 56 x 86 x 137 mm a hmotnosti 500 g je napájen 9V baterií nebo standardním DC adapterem. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo 60 eur.

Tagy TC Electronic TC Electronic June-60 V2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY