Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Industriální test aneb všechny typy „Metal“ pedálů Boss současně

Označení „Metal“ najdeme v případě efektů firmy Boss jak u dnes už téměř historického zkreslovače HM-2 Heavy Metal, tak i u jeho přímých či nepřímých pokračovatelů nesoucích označení HM-3 Hyper Metal, MZ-2 Digital Metalizer, MT-2 Metal Zone, ML-2 Metal Core, MT-2W Metal Zone Waza Craft nebo prozatím nejnovější, před dvěma lety představené verze HM-2W ze stejné prémiové edice vyráběné v japonské centrále.

Všechny zmíněné high-gainové modely se rozhodl vyzkoušet kytarista a populární youtuber Rob Scallon, jenž navštívil konstruktéra Joshe Scotta, majitele značky JHS Pedals, který vlastní rozsáhlou sbírku, zahrnující kromě jiného také všechny typy pedálů, které firma Boss od sedmdesátých let uvedla na trh. Scallon použil svoji signovanou kytaru Schecter C-1 RS a efekty byly zapojeny do tranzistorového vintage komba Crate CR-1D by SML Electronics (designer Gene Kornblum) z konce sedmdesátých let, osazeného jedním dvanáctipalcovým reproduktorem s výkonem 20 W.

Tagy boss Boss HM-2 Boss HM-2W Waza Craft Boss HM-3 Hyper Metal Boss MZ-2 Digital Metalizer Boss MT-2 Metal Zone Boss ML-2 Metal Core Boss MT-2W Metal Zone Waza Craft

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY