Přejít k hlavnímu obsahu
František Švarc - Ne, 07.12.2014 - 00:01

Ibanez DCM100: signature metalová mašina

Kdo zná kapelu Fear Factory? Metalisté se hlásí. A co takhle jméno Dino Cazares? Metalisté se hlásí znovu. A na jakou hraje kytaru? Od teď jedině na Ibanez signature DCM100.

Kytarista a spoluzakladatel industrial metalové kapely Fear Factory spojil síly s firmou Ibanez a výsledkem je právě 7strunná metalová mašina DCM100 (Dino Cazares Model). Tělo nástroje je vyrobeno z mahagonu a je kryto slušivou vínovou barvou. Hrany nástroje jsou zkosené stejně jako u série kytary RGD. Krk je složen ze tří kusů javoru a bubingy a uvnitř je titanová výztuha. Hmatník je z palisandru a je osazen pražci velikosti Jumbo. Na první pohled zaujme převrácená hlava kytary a také značky na hmatníku, které jsou v souladu s otočenou hlavou, dole. Na nástroji nesmí chybět dvouzvratné tremolo Lo-Pro Edge 7.

Kytara je osazena jedním snímačem v pozici u kobylky a je to aktivní humbucker Seymour Duncan Retribution. Nalézá se na ní pouze ovladač hlasitosti, tónová clona chybí, a továrně je laděn o tón níž. Mnoho kytaristů jistě potěší Dinův podpis na krytce elektroniky na zadní straně kytary.

Jedná se o limitovanou edici, dodávanou v pevném kufru, takže pokud vás kytara zaujala, tna nic nečekejte. Máte-li Dina rádi, určitě se podívejte na video, ve kterém mluví nejen o kytaře, ale i o svých začátcích hraní na kytaru a o dalších věcech.

Tagy Ibanez
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY