Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.10.2019 - 00:01

Humbuckerové basy Cort Action HH4 a HH5

Do české distribuce míří nové čtyřstrunné a pětistrunné baskytary Cort Action HH4 a HH5, které korejská značka představila na letním veletrhu NAMM. Oba nástroje využívají dvojici humbuckerových snímačů, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, disponují přepínatelnou (pasiv/aktiv) elektronikou a podobně jako většina ostatních produktů Cortu nabídnou velmi slušnou porci muziky za přijatelnou cenu.

Korpus je v obou případech vyroben ze dřeva meranti se zvukovmi vlastnostmi mahagonu s typicky zvýrazněnou projekcí nižších středů, šroubovaný krk z tvrdého kanadského javoru doplňuje hmatník z jatoby nesoucí 24 jumbo pražců a menzura byla vyměřena na 34 palců.

Dva humbuckery Voiced Tone VTB-H ve stylu Music Man jsou napojeny na duální okruh osazený potenciometrem hlasitosti s vestavěným push/pull switchem pro volubu pasivního modu s jednou tónovou clonou, nebo aktivního režimu využívajícího dvoupásmových korekcí a napájeného 9V baterií umístěné v plastové šachtě na zadní straně těla.

Pětipolohový nožový přepínač poskytuje v kombinaci s humbuckerovými snímači následující možnosti zapojení cívek: 1. pol. – kobylkový HB v sériovém modu, 2. pol. – aktivovány vnější cívky obou HB, 3. pol. – oba HB, každý v sériovém modu, 4. pol. – aktivovány vnitřní cívky obou HB, 5. pol. – krkový HB v sériovém modu.

Hardware s chromovaným povrchem sestává z firemní kobylky EB6 a uzavřených strojků v konfiguraci 2+2 s trojúhelníkovými rondely. Novinky budou dostupné v barevných úpravách Pearlescent Black, Blood Red Metallic a Tasman Light Blue. České ceny by se měly pohybovat okolo 8 800 Kč za Action HH4 a cca 9 500 Kč za pětistrunný Action HH5.

Tagy Cort Cort Action HH4 Cort Action HH5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY