Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.01.2022 - 08:00

Hudební mastodont Doof Wagon z Šíleného Maxe byl nabídnut v aukci

Monstrózní truck Doof Wagon představuje jeden z nejimpozantnějších strojů, použitých ve čtvrtém pokračování filmové sci-fi série Mad Max (Šílený Max), nesoucího název Fury Road, do něhož režisér a scenárista George Millera  obsadil hollywoodské hvězdy Toma Hardyho a Charlize Theron. Jednu z vedlejších kultovních postav ztvárnil australský herec a muzikant Sean Hape, který na palubě Doof Wagonu obsluhoval plně funkční dvoukrkou kytaru chrlící oheň.

Kromě toho je bývalý raketový nosič MAN 8x8 osazen střešním osvětlením, tlampači, lesními rohy, trubkami nebo tubou a především velkým PA systémem s několika monitory a sadou reproduktorů zasazených do masivních tubusů, připomínajících šachty vzduchotechniky. Na zadní straně se navíc nacházejí čtyři velké bubny doplněné sedačkami pro „hráče“. Doof Wagon se společně s dalšími steampunkovými speciály ze snímku Fury Road objevil před časem v aukci australské síně Lloyds. Kromě finanční stránky museli kupující splnit také podmínku, že vozidla upravená pro potřeby filmu zůstanou i nadále vystavena.

Tagy Mad Max Doof Wagon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY