Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Seward na Besedě 2015, foto: Luba Mrkvica
Seward na Besedě 2015, foto: Luba Mrkvica
redakce - Út, 18.10.2016 - 00:01

Hudební burza: pro každého tvůrce muziky a textů

Častokrát své šuplíky plníme výtvory, které se nám právě nehodí do krámu. Nebo naopak patříme mezi ty, kteří zrovna nemají nějakou zázračnou inspirací, a tak se raději o vlastní tvorbu nepokoušíme. V obou případech nám může pomoct nový server Hudební burza.

Hudební burza je zdarma určena pro každého, kdo se zabývá tvorbou hudby a textů ve všech žánrech a její princip je jednoduchý. Skladatelé a textaři zde mohou nabídnout svá díla, interpreti, producenti, aranžéři a další je následně mohou kontaktovat a domluvit spolupráci.

Jak na to? Po založení účtu stačí nahrát svá díla ve formátu mp3 (velikost do 10 MB) nebo zkopírovat text do příslušného pole. Pokud vás naopak nějaké dílo zaujme, díky vytvoření profilu budete moci kontaktovat jeho autora. Registrace také umožňuje vkládání komentářů a zasílání zpráv mezi uživateli burzy.

Výhodu to má i v tom, že vložením písničky nebo textu na burzu se dílo stává autorsky a časově identifikovatelné – což je důležité pro možný spor o autorství. V takových případech pak soud rozhoduje na základě odborných informací o díle. Tedy není nutná registrace u kolektivního správce OSA, k níž mají mnozí z nás velmi ambivalentní vztah. Každopádně, pokud naše spolupráce z Hudební burzy bude úspěšná a z našeho díla se stane hit, OSA pro nás může vybrat autorské tantiémy.

Hudební burzu vytvořil Svaz autorů a interpretů. Toto sdružení například připomínkuje novelu autorského zákona, pořádá Kytarovou soutěž SAI nebo provozuje web Hraju česky, kde najdete OSA kalkulačku, lehce vytvoříte v aplikaci playlist nebo line-up své akce.

Tagy Hudební burza komunita
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY