Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.10.2020 - 08:00

Hollywood Bowl 2015: poslední koncert Van Halen?

6. října přinesly nejen muzikantské servery smutnou zprávu o úmrtí Edwarda Lodewijka Van Halena, skladatele, producenta a především jednoho z nejvýraznějších rockových kytaristů, jehož hráčská technika a styl ovlivnily celé generace hudebníků napříč žánry. Eddie za svou bohatou profesionální kariéru spolupracoval s řadou hvězd včetně Michaela Jacksona, ale vždy zůstal věrný domovské kapele Van Halen, založené v kalifornské Pasadeně v roce 1972.

Posledním vystoupením Van Halen byl koncert v amfiteátru Hollywood Bowl (Los Angeles), který skupina společně s předskokanem Kenny Wayne Shepherdem absolvovala 4. října 2015 jako závěrečnou zastávku americké šňůry, představující v pořadí třetí turné od roku 2007, kdy se do kapely vrátil původní frontman David Lee Roth. Video z tohoto koncertu postnul na YouTube uživatel Greg L, téměř dvouhodinový záznam obsahuje celkem 23 tracků včetně hitů Runnin' With The Devil, Hot For Teacher, Unchained, Panama nebo Jump.

Tagy Van Halen Eddie Van Halen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY