Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hetfieldův LTD Snakebyte SE Baritone

Frontman Metalliky James Hetfield je dlouholetým firemním hráčem značky ESP, která mu pro současnou koncertní šňůru WorldWired Tour postavila custom model Snakebyte s prodlouženou menzurou. Zakázková verze bude i nadále dostupná pouze přes hollywoodský Custom Shop, ale dceřiná společnost LTD se chystá uvést na trh také repliku Hetfieldova speciálu v podobě limitované edice Snakebyte SE Baritone.

Korpus s tvary inspirovanými Gibsonem Explorer má mahagonovou základnu kombinovanou s topem z obláčkového javoru, krk lepený ze tří kusů mahagonu a subtilnějším profilem Thin-U nese hmatník z ebenu maccasar o radiusu 350 mm, osazeném 22 jumbo pražci XJ, na kterém kromě jednoduchých polohových značek najdeme v oblasti oktávy intarzii odkazující na název nástroje.

Barytonová menzura o délce 27 palců umožňuje podladění bez ztráty pevných basů, struny jsou uchyceny ve struníku Tonepros TOM doplněným kobylkou typu tune-o-matic a přes nultý pražec s šířkou 42 mm míří do uzamykatelných ladicích strojků LTD. Kromě části přepínače mají veškeré kovové komponenty černou povrchovou úpravu.

Kytara je osazena dvojicí aktivních signovaných humbuckerů EMG JH Het Set uložených v kovových pouzdrech, ovládání sestává z potenciometru společné hlasitosti, tónové clony a třípolohového páčkového switche. Napájení aktivního obvodu obstarává 9V baterie, jejíž šachta je umístěna na zadní straně těla.

LTD Snakebyte SE Baritone bude nabízen v efektním transparentním laku See Thru Purple Sunburst (top korpusu + hlavice), nástroj je z továrny seřízen na struny D'Addario XL158 (013/.017/.026W/.036/.046/.062) v ladění H E A D F# H. Oficiální cena limitované edice čítající 500 kusů se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 1 400 dolarů včetně pevného pouzdra ESP, certifikace atd.

Tagy ESP LTD LTD Snakebyte SE Baritone James Hetfield

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY