Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hardcase: pevná pouzdra na bicí v anglické kvalitě

Britská značka Hardcase International Limited, nabízející pevná plastová pouzdra pro bicí a další perkusivní nástroje, se na celosvětovém trhu pohybuje už téměř třicet let, a po celou dobu si drží status rodinné firmy s několika kmenovými zaměstnanci. Na rozdíl od mnoha konkurenčních společností, které produkci převedly do některé z asijských továren, jsou převozní obaly s logem Hardcase navrhovány i vyráběny zkušeným týmem v centrále sídlící nedaleko anglického Chesterfieldu, což se nepřímo odráží na kvalitě zpracování a pečlivém výběru materiálů.

V portfoliu značky najdeme obalovou techniku na bubny, hardware, činely, perkuse, příslušenství nebo různé etnické nástroje, nechybí finančně zvýhodněné sety v šesti základních řadách (Fusion, Standard, Rock, Jungle apod.) v rozdílných rozměrových i barevných provedeních, a vybírat lze také z široké palety náhradních dílů, zahrnujících několik typů madel, podložek, pojistných matic, nýtů, pojezdových koleček apod.  

Pevné obaly Hardcase patří v dané produktové kategorii ke světové špičce, čemuž u pouzder této značky odpovídá jak mechanicky maximálně odolný a extrémně pevný plast, jenž spolehlivě ochrání uložené nástroje či komponenty, tak i chytře a prakticky navržená vodotěsná konstrukce s pěnovým interiérem chránícím uložený náklad před otřesy.

Výrobce zohledňuje při vývoji každý detail týkající se funkčnosti a výdrže – obaly i jejich víka disponují několika úchopy, samozřejmostí jsou nylonové upínací pásy, v případě činelových pouzder také centrální trny zakončené vnější + vnitřní maticí, zabraňující nechtěnému posunu činelů různých průměrů a integrováno je dlouhé vysouvací madlo.

Víko a vnitřní část jsou u většiny modelů upraveny pro rychlou a spolehlivou fixaci nástroje a delší cestu z kapelové dodávky do zkušebny, pódiového zákulisí či studia zpříjemňují malá, ale dostatečně pevná kolečka zasazená do bočních profilů, takže při uskladnění nebo převozu nezabírají drahocenný prostor.

Pouzdra, která je možné navíc skládat na sebe a případně i do sebe, nesou pro lepší orientaci popisovatelné štítky. Ty mohou zabránit například tomu, abyste po návratu z festivalu, kde mnohdy u přípravy a následné rozborky nástrojovky panuje hektická a chaotická atmosféra, nezjistili, že jste si z akce dovezli činely bubeníka z jiné kapely, jenž si pořídil identický obal.

Ceny na českém trhu startují na částce cca 2000 Kč za pouzdro HN8T pro osmipalcový tom a končí na cenovce cca 13600 Kč za pětidílný Stage Set (1 x BD, 1 x snare, 2 x tom, 1 x floor tom). Pořídit lze také zmíněné náhradní díly. Poslední přiložené video demonstruje, jak si v drsném testu YouTube kanálu Bell Music vedla plastová pouzdra Hardcase ve srovnání s konvenčními měkkými obaly.

Tagy Hardcase

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY