Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hampback: nová značka elektronických bicích na českém trhu

Asijský výrobce HampbackMusic, specializující se na vývoj a produkci finančně dostupných elektronických bicích souprav, má ve svém současném portfoliu celkem 17 setů, rozdělených do sérií Answer, Perform, Champ a King. Mezi modely, jež by měly oslovit především začínající a středně pokročilé hráče, patří mimo jiné verze s označením MK-1L, MK-1W, MK-5S, MK-6W a MK-7X, které před krátkým časem dorazily na český trh.

Základní ekonomický model MK-1L využívá zvukový USB modul IBEAT DSP-1301 vybavený LCD displejem, bankou obsahující 329 různých zvuků. 25 presetů s bicími kity, 10 songů, metronom a další funkce. Integrovány jsou výstupy pro připojení k odposlechovému zesilovači nebo PA systému, tiché cvičení zajišťuje sluchátkový výstup a nechybí konektor Aux In pro poslech audia z externího zdroje.

Set sestává ze čtveřice padů, zahrnujících dvouzónový snare o průměru osmi palců a tři obdobně řešené tomy s identickým průměrem. Nechybí basový trigger pedál, 1x crash, 1 x ride a hi-hat s kontrolním pedálem. Všechny činely mají průměr deset palců, jsou vyrobeny z odolného silikonu a umožňují rozlišovat boční / horní údery či tlumení rukou.Podobnou koncepci najdeme také u provedení MK-1W, které jako další zástupce edice Answer přidává druhý desetipalcový crash, k basovému pedálu je přidělen pad s identickou velikostí a použit byl modul IBEAT DSP-1201.

Do vyšší série Perform náleží souprava MK-5S, čemuž odpovídá nejen výkonnější a luxusněji vybavený modul IBEAT DSP-5002 (USB, MIDI, 423 zvuků, 50 kitů, 25 songů), ale i pady s patentovanými síťkovými blánami Superlink. Snare, trojice tomů a basový pad mají průměr 10 palců, zatímco dvouzónové činely v podobě hi-hat, dvou crashů a jednoho ridu disponují velikostí 12 palců.

Varianta MK-6W posunuje díky modulu IBEAT DSP-7001 s TFT displejem a Bluetooth počet zvuků na 880 položek plus 70 kitů, posílena byla efektová jednotka, využít lze výukovou sekci, a dvouzónový desetipalcový ride nahradila flexibilnější třízónová verze. Zvolit lze i pokročilejší sadu MK-7X ze série Champ, opatřenou opět modulem typu DSP-7001, jenž tentokrát nabízí 929 zvuků. Bubny tvoří snare 12“, b-kick 12“, 2 x tom 10“, 1 x floor tom 12“, dvouzónová hi-hat 14“, 2 x dvouzónový crash 14“ a 1 x třízonový ride 14“.

Ceny jednotlivých modelů elektronických souprav Hampback se na českém trhu pohybují v následujících relacích: MK-1L – cca 8500 Kč, MK-1W – cca 10500 Kč, MK-5S – cca 15000 Kč, MK-6W – cca 16000 Kč, MK-7X – cca 20000 Kč.

Tagy Hampback Hampack MK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY