Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Haenim: debutový singl Jeffa Schroedera ze Smashing Pumpkins

Jeff Schroeder, kytarista chicagského altrockového kvarteta Smashing Pumpkins, vydal debutový sólový singl Haenim, představující shoegaze cover verzi stejnojmenné skladby korejské zpěvačky Kim Jung Mi z roku 1973. K hlavnímu protagonistovi se ve studiu The Cave v Los Angeles připojil baskytarista Arion Salazar a bubeník Shane Graham. Schroeder poté přidal další vrstvy zkreslených kytar ve svém domácím studiu a stejný postup při nahrávání vokálních linek zvolila vzhledem k proticovidovým opatřením také zpěvačka Heeya So.

Ke spolupráci s křehce působící zpěvačkou So Schroeder podotknul: „Musel jsem najít někoho, kdo by byl schopen zazpívat skladbu v korejštině, ale zároveň dostatečně porozuměl atmosféře nového aranžmá. Chtěl jsem někoho, kdo by do vokálního výkonu vnesl charakter Nico. Heeya odvedla skvělou práci.“

Kytarista považuje track Haenim za poklonu korejským kořenům své rodiny. „Velká část mého života, mé existence a toho, kým jsem, je dána tím, že se tam narodila moje maminka, která pocházela z generace poslouchající v mládí interprety jako je Kim Jung Mi. Skladba Haenim mě opravdu spojuje s touto kulturou.“  Pro srovnání je kromě klipové cover verze přiložen i záznam s originální nahrávkou ze sedmdesátých let.

Tagy Jeff Schroeder The Smashing Pumpkins

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY