Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.01.2015 - 00:01

Gretsch G5623 Electromatic CB: kytara Bono Voxe

Firma Gretsch oznámila výrobu dalšího nástroje z řady Artist, jenž byl tentokrát navrhován ve spolupráci se zpěvákem irských U2 Bono Voxem. Pololubová kytara Gretsch G5623 Electromatic Center-Block nese podnázev RED, což v tomto případě neznačí pouze barvu nástroje, ale vztahuje se k charitativnímu fondu (RED Products), který v roce 2006 frontman U2 založil.

Horní klenutá deska korpusu je vyrobena z javoru, stejně jako luby a zadní strana těla, uvnitř kterého je vlepen smrkový centrální blok, zamezující tvorbě zpětné vazby při použití většího zkreslení. Javorový krk nese palisandrový hmatník, do kterého je vsazeno 22 pražců medium jumbo a pro Gretsch tradiční polohové značky Neo-Classic.

Kytara je osazena kobylkou Adjusto-Matic s "G" struníkem uchyceným na zadním lubu korpusu a kvalitními ladicími mechanikami Grover Deluxe. Veškeré kovové části nástroje jsou pochromovány. Signatura je vybavena dvojicí osvědčených snímačů Black Top Filter’Tron, ovládaných klasickým třípolohovým přepínačem a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony.

Gretsch G5623 Electromatic Center-Block RED bude dodáván s luxusním pevným pouzdrem a předpokládaná cena na českém trhu by neměla překročit částku 27 tisíc korun. Část výtěžku z prodeje tohoto nástroje bude Bonovou nadací RED poskytnuta na léčbu malárie, turbekulózy a AIDS v centrální a jižní Africe.


Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY