Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.02.2020 - 08:00

Grammy 2020: Aerosmith a Run-DMC oprášili megahit Walk This Way

Letošní ceny Grammy sice s přehledem ovládla osmnáctiletá zpěvačka Billie Eilish, která získala pět gramofonků, ale produkce myslela i na rockověji orientované fanoušky a přizvala na slavnostní udílení také bostonské veterány Aerosmith. Kapela vystoupila s novým bubeníkem, čímž ještě přiživila současné spekulace o odchodu dlouholetého člena Joeye Kramera, a svůj krátký set otevřela songem Living On The Edge z alba Get a Grip (1993).

Mnohem větší překvapení ovšem přišlo s hitovkou Walk This Way ve verzi z roku 1986, u níž stejně jako před lety nechyběli ani hip hopoví Run-DMC, jejichž vstup na scénu ve Staples Centre odkazoval ke slavnému videu této skladby. Modernější podoba Walk This Way, kterou Run-DMC zařadili na své album Raising Hell, napomohla v 80. letech Aerosmith oživit jejich kariéru a stala se také stavebním kamenem pro nový žánr rap rock a příbuzné styly.

Tagy Aerosmith Run-DMC
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY