Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.07.2019 - 08:00

Gibson varoval před porušováním autorských práv

Firmy jako Gibson, Fender, PRS, Martin a další se dlouhodobě potýkají s konkurencí využívající konstrukční a další signifikantní prvky jejich nástrojů. Nové vedení Gibsonu se rozhodlo těmto nezákonným praktikám čelit a umístilo na YouTube video, v němž manažer značky Mark Agnesi varuje výrobce kopírující kytary Gibson před porušováním autorských práv.

„Je mylné domnívat se, že ochrannou známkou značky je pouze logo. Tvary Les Paulu, Flyingu V, Exploreru, SG, Firebirdu, Thunderbirdu nebo řady ES patří také k ochranným známkám společnosti Gibson. Design, počínaje komponenty až po skutečné tvary, je nedílnou součástí Gibsonovy DNA. Byli jste varováni, sledujeme to a jsme tady, abychom ochránili naše ikonické dědictví,“ řekl Agnesi a dodal, že Gibson nemá v úmyslu nikoho šikanovat, ani se nesnaží potlačit trh s butikovými nástroji.

Lehce kontroverzní video s názvem Play Authentic se dočkalo řady negativních reakcí, což firmu pravděpodobně přimělo ke stažení záznamu z portálu, ale po pár dnech se díky youtuberovi Robertu Plumberovi stalo opět veřejně dostupným.

Tagy Gibson Mark Agnesi Play Authentic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY