Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.08.2019 - 12:00

Gibson nechal zničit stovky kytar Firebird X

Model Firebird X se v portfoliu Gibsonu rozhodně nedá zařadit mezi bestsellery. Nástroj bohužel doplatil na nedávnou marketingovou politiku firmy nastavenou bývalým šéfem Henrym Juszkiewiczem. Kromě lehce kontroverzního designu si kytara mnoho příznivců nezískala ani podivně řešeným přepínacím systémem, robotickým tunerem nebo externím Bluetooth příslušenstvím a nevyladěným softwarem.

Nehledě na nedostatky Firebirdu X však mnoho fanoušků nashvillské značky příliš nepotěšilo video zveřejněné bývalým zaměstnancem Gibsonu BJ Wilkesem, který zpřístupnil záznam demonstrující destrukci několika stovek modelů Firebird X. Na dotazy, proč firma nechala pásovým bagrem rozdrtit nové nástroje v ceně cca 400 000 dolarů, odpověděli zástupci Gibsonu následujícím prohlášením:

„V daném případě se jednalo o izolované šarže modelů Firebird X postavených v letech 2009 až 2011, které měly poškozené a neopravitelné komponenty. Tato skupina nástrojů tak nemohla být ani za žádným účelem darována a z toho důvodu byla zničena.“

I přes oficiální zdůvodnění se člověk neubrání pocitu, že se z pohledu společnosti, která ještě nedávno bojovala s velkými finančními problémy a stála před krachem, jedná o mírně řečeno marnotratný krok.

Tagy Gibson Gibson Firebird X
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY