Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.06.2019 - 00:01

Gibson Joe Perry „Gold Rush“ Les Paul Axcess

Kytarista kapely Aerosmith Joe Perry vlastní pěknou řádku různých Les Paulů včetně speciálních modelů, ke kterým se nyní zařadila netradiční signovaná verze Gibson Joe Perry „Gold Rush“ Les Paul Axcess. Limitovaná edice sice vychází z tradiční koncepce LP, ale na přání Perryho dostala novinka, vyráběná ve firemním Custom Shopu, několik úprav převzatých z konstrukce Stratu.

Mahagonovou základnu korpusu, který má podobně jako Stratocaster frézování zadní strany, doplňuje top ze dvou desek standardního javoru (tzv. plain) a výraz Axcess v názvu kytary odkazuje na ergonomický spoj lepeného mahagonového krku, jenž díky absenci klasické patky umožňuje levé ruce mnohem pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku.

Krk s masivnějším profilem JP 59 C je osazen hmatníkem z indického palisandru o radiusu 12 palců s 22 středně silnými pražci medium jumbo. Nultý pražec široký 42.85 mm je vyroben z chromované mosazi a disponuje válečky zabraňujícími nadměrnému tření a zadrhávání strun, což bývá jedním z poměrně častých důvodů rozlaďování.

Kytara disponuje pouze jedním snímačem, a to kobylkovým humbuckerem Gibson 498T se čtyřžílovou kabeláží. Ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti a tónové clony se zabudovaným push/pull rozepínáním cívek. Struník stopbar a pevná kobylka tune-o-matic byly v tomto případě nahrazeny dvoupivotovým vibratem Wilkinson/Gotoh VS100N, u ladicích mechanik padla volba na osvědčené strojky Grover Kidney.

Signovaná verze Gibson Joe Perry „Gold Rush“ Les Paul Axcess, představující hybridní řešení inspirované řadou Les Paul Axcess Standard a nástroji typu Strat, bude nabízena v decentní relic úpravě Aged Antique Gold potažené nitrocelulózovým lakem. Limitovaná edice čítá celkem 150 kousků, z nichž 25 ponese Perryho podpis. Cena se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 5 000 eur včetně stylového pouzdra, certifikace a dalších doplňků.

Tagy Gibson Gibson Joe Perry „Gold Rush“ Les Paul Axcess
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY