Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Adam Jones Flying V Aged: Custom Shop za půl milionu?

Prozatím nejnovější signovaný model kytaristy kapely Tool, vycházející z jeho vintage Flyingu V, zařadil Gibson před časem do edice Collector’s Edition a velmi dobře věděl, proč. Zmíněný Flying V totiž nese oficiální cenovku 20 tisíc dolarů a na evropském trhu dokonce 21,5 tisíce eur, což v přepočtu dělá více než půl milionu korun. Kytara se tím pádem přesouvá z pozice nástroje, který by si někteří muzikanti pořídili pro koncertní hraní, spíše do oblasti sběratelských kousků fungujících především jako investiční artefakt.

Cenovku exkluzivní limitované edice, nabízenou za částku, která by postačila k pořízení kompletní profesionální kytarové sestavy, jen stěží omluví výběrové materiály, beze sporu špičková práce týmu Custom Shopu nebo speciality zahrnující netradiční povrchovou úpravu Aged Reverse Antique Silverburst, hlavici ve stylu řady Futura, kvalitní hardware i elektroniku (Gibson, Seymour Duncan, CTS, DiMarzio, Orange Drop) či filigránsky provedené intarzie z pravé perleti. Série, patinovaná v dílnách divize Murphy Lab, má čítat 50 exemplářů, které si i přes astronomickou částku své kupce určitě najdou.

Tagy Gibson Gibson Adam Jones Flying V Aged

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY