Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: pódiový rig Satchela ze Steel Panther (2023)

Kalifornská komediální glam metalová parta Steel Panther letos vydala nové album On the Prowl, k němuž jede podpůrné americké turné, kde kytaristu této kapely Satchela (vl. jm. Russ Parrish), který je mimo jiné továrním hráčem firmy Charvel, zastihl tým magazínu Premier Guitar a vyzpovídal ho, jaký gear používá při vystoupeních svého domovského kvarteta.

Kytary

Charvel Satchel 1987 Signature Pro-Mod DK22 HH FR M – zakázkový superstrat zdobený grafikou Rona Williamse z RonzWorld Guitars, který na korpusu použil téma z obalu zmíněného alba On the Prowl, speciální intarzie nese také javorový hmatník s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců a hlavice krku. Instalovány jsou dva humbuckery Fishman Fluence Classic a uzamykatelné vibrato Floyd Rose 1000. Číslo 1987, jež je součástí designu těla ve stylu graffitti, má podle Satchela odkazovat na jeden z kapelových songů.

Charvel Satchel Signature Pro-Mod DK22 HH FR M – obdobně koncipovaný model, tentokrát v povrchové úpravě Yellow Bengal.

Gretsch G5022CWFE-12 Rancher Falcon Jumbo 12-String – dvanáctistrunné elektroakustické jumbo s výřezem cutaway a trojúhelníkovým ozvučným otvorem zaslepeným plastovou krytkou, což eliminuje vznik zpětné vazby. Nástroj v bílém laku je vybaven zlatým hardwarem a elektronikou Fishman Isys+ napojenou na piezo snímač Sonicore. Kytara je pro hru vestoje upnuta ve stojanu K&M.

Struny: Dunlop .009-.042
Trsátka: Dunlop Tortex Flow .88

Preamp

Atomic Amplifire 3 – kompaktní podlahový modeler s trojicí footswitchů, jehož mono signál míří z linkových emulovaných XLR výstupů do mixážního pultu a odtud do PA systému. Osobní odposlech je řešen in-eary. Na čistý zvuk je využíván především preset D-Lux (Fender), zkreslené rejstříky pokrývá mod 5051 (Peavey 5150 / 6505 / 6505+).

Efekty

Pedalboard obsahuje bezdrátový přijímač Sennheiser EW 572 G3, ladičku TC Electronic Polytune 3 Noir Mini, signovaný Steel Panther 1987 Distortion & Delay z produkce firmy All Pedals, Way Huge Smalls Conspiracy Theory Professional Overdrive a novější verzi MXR M290 Phase 95. Napájení obstarává distributor Strymon Ojai.

Tagy Satchel Steel Panther

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY