Přejít k hlavnímu obsahu
Kytarista Mateus Asato | zdroj: Youtube
Kytarista Mateus Asato | zdroj: Youtube
Leon - So, 20.11.2021 - 08:00

Gear Tour: pedalboard Mateuse Asata

Americký prodejce hudebních nástrojů Sweetwater si do dalšího dílu YouTube seriálu What‘s On Your Pedalboard? pozval excelentního brazilského kytaristu Mateuse Asata, který na videu představil pedály ze svého současného efektového řetězce. Žánrově flexibilní hráč spolupracuje už nějaký čas s butikovou firmou Jackson Audio, což naznačuje, jaká značka bude v Asatově boardu převládat.

Základ tvoří trojice zkreslovacích pedálů od Jackson Audio, zahrnující model Asabi Mateus Asato Signature Overdrive s dvoukanálovou koncepcí, Golden Boy Transparent Overdrive poskytující harmonicky bohaté zkreslení se silnější projekcí, a Modular Fuzz, umožňující pomocí vyměnitelných modulů volit mezi celkem šesti typy zvuku, jenž lze upravovat třípásmovými korekcemi s parametrickými středy a také filtračními trimry umístěnými na plošném spoji.

Dalším zástupcem firmy Jackson Audio je pedál Bloom (V2) kombinující optický kompresor, ekvalizer a boost, které mohou být aktivovány samostatně nebo v tandemu. Následuje tremolo/reverb Strymont Flint a delay Dunlop Echoplex s časem 40 – 750 ms, interním spínačem mono/stereo, volbou true/trail bypass a funkcí Age pro dosažení soundu starého páskového echa. Na záznamu Asato používá Gibson Les Paul Gold Top se snímači P-90 a stowattový zesilovač Soldano SLO100 zapojený do boxu 4x12 stejné značky.

Tagy Mateus Asato

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY