Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.01.2019 - 00:01

Fuzz/octaver Wampler Fuzztration

Brian Wampler, šéfkonstruktér a zakladatel firmy Wampler Effects, připravil pro fanoušky značky další model pedálového efektu, kterým je fuzz/octaver s označením Fuzztration. Novinka s širokým rozsahem gainu poskytuje zvukovou škálu od lehkého crunche po agresivní syrové zkreslení a integrovaný oktávový dělič je nezávislý na okruhu fuzzu, takže jej lze použít také na čistý zvuk nebo kombinovat s jinými distortiony.

Obvod fuzzu je ovládán potenciometry hlasitosti, gainu (Fuzz) a třípásmových korekcí doplněných dvoupolohovým páčkovým switchem Tone Voice s mody Tight a Open. První z nich přináší klasičtější zvukový témbr s měkčí kompresí, zatímco režim Open zvýrazní středové pásmo a upozadí nejvyšší frekvence.

Zkreslovací sekce je aktivována levým nášlapným přepínačem Bypass napojeným na relé, což má vliv na tichý chod, kdy při spínání nedochází k rušivým lupancům, a podobně řešený pravý footswitch aktivuje samostatný octaver přidávající k průchozímu signálu horní oktávu. Tuto jednotku, reagující na dynamiku úhozu, lze navíc pomocí switche Octave Position zařadit před nebo za zkreslení (Pre/Post fuzz) a změnou pozice ovlivňovat výsledný charakter zvuku.

Krabička s proudovým odběrem 18 až 23.3 mA je napájena buď 9V baterií nebo adapterem a zvládne napěťový rozsah 9 až 18V (vyšší napětí = větší dynamická odezva a projekce). Stavová LED dioda slouží zároveň k indikaci stavu baterie - dioda začne blikat pokud energie klesne pod hraniční hodnotu.

Jak je u efektů značky Wampler dobrým zvykem, k výrobě byly použity špičkové komponenty a součástky, takže pokud se poohlížíte po kvalitním fuzzu s nezávislým octaverem, tak ručně sestavovaný Fuzztration by mohl být správnou volbou. Oficiální cena novinky byla v případě americké části trhu nastavena okolo 200 dolarů.

Tagy Wampler Effects Wampler Fuzztration
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY