Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.03.2019 - 00:01

Fuzz God III: malé rozměry, mimořádná flexibilita

Novozélandská butiková značka Red Witch Analog Ltd modifikovala populární pedálové zkreslení Fuzz God II a výsledkem je třetí generace tohoto efektu s prostým označením Fuzz God III. Krabička uložená v kompaktnějším šasi než její předchůdce ohromí v poměru k rozměrům svou flexibilitou, která nabízí celkem 64 základních zvukových kombinací.

Zkreslovací obvod postavený na bipolárních křemíkových tranzistorech BC109B / BC109C produkuje široké spektrum zkreslení s rejstříky evokujícími sound raných Rolling Stones, přes saturovanější tón ala Jimi Hendrix až po agresivní high gainový charakter.

Ovladače sestávají z notoricky známých potenciometrů Volume, Fuzz, centrální knoflík Sputter funguje jako gate a navíc je uvnitř šasi umístěn malý panel s šesticí dvoupolohových DIP switchů. Minispínače 1-2 ovlivňují míru a témbr gainu a switche 3 až 6 mění frekvenční průběh signálu.

Dohromady tedy dostaneme 64 základních zvukových režimů z nichž každý má mírně odlišný dopad na reakci výše popisovaných potenciometrů. Krabička je napájena výhradně 9V adapterem, vstupní/výstupní jacky ukotvené na čelní straně kovového odlitku mohou ušetřit drahocenné místo v pedalboardu a nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Plně analogový Red Witch Fuzz God III bude zpočátku dostupný ve dvou verzích - první v počtu 100 kusů má být ručně vyrobena designérem a zakladatelem značky Benem Fultonem, na spodní straně ponese také jeho podpis s pořadovým číslem a bude nabízena za zvýhodněnou cenu 129 dolarů. Poté má následovat druhá série s cenovkou 139 dolarů.

Tagy Red Witch Red Witch Fuzz God III
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY