Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fuzz Boris Eau Claire Thunder uzavírá produkci značky Dwarfcraft Devices

Firma Dwarfcraft Devices představila speciální sérii fuzzu Boris Eau Claire Thunder, navrženou ve spolupráci s kytaristy japonské doom rockové kapely Boris. Novinka se na trhu objeví ve dvou designových provedeních Love a Evol, odkazujících na název alba, které tokijské trio vydalo v loňském roce. Zmíněný efekt je podle vyjádření majitelů společnosti, bratrů Hinzových, na dlouhou dobu jedním z posledních produktů této značky.

Dwarfcraft Devices bude i nadále servisovat efekty a funkční zůstane také firemní web včetně kontaktního emailu. V oficiálním prohlášení obou konstruktérů se mimo jiné uvádí, že hlavní protagonisté se po 13 letech stavby a vývoje pedálů chtějí věnovat jiným aktivitám (studium na umělecké škole, vysněná práce). „Nejsme si jisti, že tato změna bude trvalá. Prozatím je to hiatus na příštích několik měsíců,“ sdělil k ukončení výroby Louise Hinz.

Nové fuzzy vycházejí z oblíbeného modelu Eau Claire Thunder a s předlohou sdílí i ovládání sestávající z hlasitosti, tónové clony, gainu, parametru Trim nastavujícího vstupní citlivost, funkce Feedback ovlivňující výšku tónu zpětné vazby integrovaného loopingového obvodu s noise-oscilací a přepínače Timewarp s voicingovými režimy navázanými na clippingové diody.

Efekt je osazen trojicí footswitchů – pravý spínač Bypass aktivuje hlavní obvod, prostřední switch Toneblast odpojí korekční okruh a levý momentary přepínač Feedback spouští při podržení tlačítka zmíněnou smyčku vazby. Přísun energie zajišťuje pedálu s průměrným proudovým odběrem 7 mA standardní 9V adapter.

Fuzzy Boris Eau Claire Thunder v provedeních Love a Evol jsou dostupné v limitované edici čítající 40 kusů, cena byla nastavena těsně pod hranicí 280 dolarů. Přiložená videa demonstrují zvukové možnosti novinky i původní edice efektu v kombinaci s kytarou a basou.

Tagy Dwarfcraft Devices Dwarfcraft Devices Boris Eau Claire Thunder

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY