Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Út, 27.10.2020 - 10:00

Frontman live stream: Jak budovat a upevňovat značku kapely

Hrát kvalitní muziku a mít šikovného píáristu je dobrý základ. Umíte ale opravdu dobře pracovat se značkou kapely, zhodnocovat ji? Je tak silná, aby se k vám fanoušci vraceli? Na panelovce plánované na 12. listopadu od 19 hodin vám poradí zkušení marketéři z oboru, Michal „Majkláč“ Novák (RedHead Music, Bandzone.cz), Petr „Kužel“ Blažek (420 Production, Music Managers Forum) a Lukáš Rychtařík (Championship Music).

Zhlédnout diskuzi, ale také sami položit otázky, budete moct prostřednictvím live streamu na našem Facebooku, ale také na Youtube kanálu Kytary.czTwitch.tv. V roli moderátorů bude tentokrát Jakub Nový (SAI, MusicJet) a šéfredaktor Frontmana Zdeněk Neusar.

Michal „Majkláč“ Novák je spolumajitelem největší české booking agentury RedHead Music, která zastupuje české zpěváky a kapely (Pokáč, Pavel Callta, ATMO music, Voxel, Cocotte minute, Jasná páka a cca 20 dalších). Je zakladatelem portálu Bandzone.cz – nejrozsáhlejší komunity kapel, klubů a akcí na českém internetu, členem Akademie populární hudby, hudebním producentem a zároveň aktivním kytaristou crossover kapely The.Switch. 

Petr „Kužel“ Blažek je hudební manažer a zvukař. Je majitelem hudební agentury 420 Production, která zastupuje kapely Noisy Pots a The Atavists, předsedou manažerské asociace Music Managers Forum a členem České obce hudební. Aktivně s vládou vyjednává program na podporu hudebníků zasažených koronavirem. V roce 2018 získal ocenění Osobnost roku od Nouvelle Prague. Známý je mj. dík svému dřívějšímu zastupování kapely MYDY (ex-Mydy Rabycad).

Lukáš Rychtařík se věnuje hudebnímu průmyslu od roku 2005, jeho agentura Championship Music spojuje manažerské, promoterské – a marketingové aktivity a tvoří z nich mix, který za 15 let využila jména jako Xindl X, Charlie Straight, Pavel Callta, Voxel, David Koller, Jan Bendig, Ben Cristovao nebo Skyline. 

Pustit si můžete také záznam z už proběhlých live streamů.

Jak distribuovat hudbu na internetu

Poučila vás doba koronavirová, jste už v digitální oblasti a šíření hudby na internetu jako ryby ve vodě? S Vojtou Kalinou (Pipes and Pints, Fly High Booking, MMF Czech Republic) doženete  všechno, co jste se nestihli naučit. Moderoval Jakub Nový (SAI).

Život hudebního manažera – tipy a triky

Snažíte se manažera pro vlastní kapelu nebo projekt vychovat z kamaráda, nebo si na tuto profesi dokonce troufáte sami? Co všechno by manažer měl umět a jaké musí mít předpoklady? Tyhle otázky v naší první podzimní panelovce řešili profesionálové z oboru: Gabriela Pánková (Wohnout), Dominika Kruchňová (Pipes and Pints) a Šimon Kotek (Bratři Ebenové, Vladimír Mišík a další). Moderoval ji Ricardo Delfino.

Tagy Frontman live Majkláč Petr Blažek Lukáš Rychtařík Jak budovat značku kapely

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY