Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

FREESAM otevřel pro hudebníky a vizuální umělce program na Azorech

Studio FREESAM spustil rezidenční program, který nabízí měsíční tvůrčí pobyty pro umělce z celého světa na malebném ostrově Pico uprostřed Atlantického oceánu. Program je určený pro vizuální umělce a hudebníky bez věkového omezení. Hlásit se můžete do 21. dubna, ve hře jsou termíny od června do prosince 2022.

Již od roku 2007 se FREESAM zaměřuje kromě filmové produkce také na pořádání kulturních akcí a vytváření nových příležitosti pro umělce. Společnost vedená Sašou Dlouhým a Sofií Sousa letos již nasbírala nominaci na Českého lva, ocenění Trilobit, Cenu Asociace Českých kameramanů a cenu Revolver Revue za snímek Lidi krve. Nyní FREESAM po prvním zkušebním roce otevřel rezidenční program NU’VEM pro umělce z celého světa. Je skvělou příležitostí pro umělecký pobyt v inspirativním prostředí uprostřed Atlantického oceánu. „Program má především za cíl přitáhnout pozornost k jedinečné, dramatické a zachovalé přírodě Azorských ostrovů a umožnit umělcům napříč žánry ovlivnit jejich tvorbu specifickou atmosférou ostrova Pico,“ říká Dlouhý.

Program NU’VEM je určený pro vizuální umělce a hudebníky bez věkového omezení, kteří mají minimálně tři roky od absolvování umělecké školy a mají za sebou alespoň dvě samostatné výstavy nebo prezentace. Rezidence spočívá v měsíčním pobytu na ostrově Pico, během kterého vznikne umělecké dílo reflektující česko-portugalské vztahy, Azorské ostrovy a jejich význam v mezinárodním kontextu nebo svým obsahem podpoří ochranu přírody Azorských ostrovů.

V rámci pobytu mají vybraní umělci plně hrazenou zpáteční letenku a ubytování ve zrekonstruovaných historických mlýnech, měsíční příspěvek ve výší 1000 až 1500 EUR a produkční náklady na vznikající dílo. Rezident výsledné dílo nechává společnosti FREESAM, která jej použije pro prezentaci programu ve veřejném prostoru na ostrově Pico.

Více informací najdete na https://freesam.org.

Tagy FREESAM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY