Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Flexibilní Tremolo M305 od MXR

Firma MXR rozšířila své efektové portfolio o nový model Tremolo M305, který v kompaktním formátu nabízí několik zvukových modů doplněných režimem Envelope. Kromě široké škály zvuků lze využít také multifunkční výstup CTR, morphing dvou předvoleb, volbu pro tzv. true stereo zapojení, výběr mezi dvěma typy bypassu a další funkce potvrzující všestrannost tohoto efektu.

Základní ovladače tvoří potenciometry Speed, Depth a Gain, jehož stisknutím lze vybírat z následujících modů: MXR – sound tremola MXR M159 s charakterem blízkým jednotkám osazeným ve starších kombech Fender, Bias – emulace elektronkového tremola s hřejivým tónem a lehkou kompresí, Revo – reverzní režim s výraznějšími špičkami, Opto – zvuk optického tremola s jemnou pulzací, SQR – modulace s výraznější čtvercovou vlnou, Harm – sound harmonického vintage tremola s shimmeringem.

Po zmáčknutí potenciometru Gain po dobu několika sekund se navíc aktivuje Envelope Mod, kdy modulace reaguje na dynamiku hry. Uvnitř šasi je umístěn přepínač Mono/Stereo, navázaný na jackový vstup, umožňující vést do efektu pomocí TRS kabelu stereo signál. Výstupní cesta je řešena trochu odlišně – kromě samostatného konektoru Out je zde i výstup CTR s malým posuvným spínačem.

Ten volí mezi režimy Audio, v němž zdířka slouží jako další výstup pro stereo bázi, Tap pro externí footswitch ovládající tap tempo modulační vlny a EXP sloužící k propojení s expression pedálem obstarávajícím plynulý mix mezi dvěma uživatelsky přednastavenými konfiguracemi tremola. Footswitch zapojený defaultně v modu true bypass lze při všech ovladačích na minimu a následném stisku (cca 5 sekund) Gainu přepnout do bufferovaného modu

Nadstandardně vybavené Tremolo M305 od MXR, dceřiné značky koncernu Jim Dunlop, má průměrný proudový odběr 190 mA a je napájeno adapterem. Oficiální cena byla na americkém trhu nastavena těsně pod hranicí 160 dolarů včetně firemního napaječe.

Tagy MXR MXR Tremolo M305

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY