Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Rumble V3: další nadílka kompaktních aparátů pro basisty

Po úspěchu modelové řady Rumble přichází Fender se zásadně inovovanou sérií pod názvem Rumble V3. Vzhledem k razantně snížené hmotnosti a většímu výkonu potěší novinková řada především basisty, kteří potřebují být maximálně mobilní a nechtějí se několikrát týdně tahat s aparátem o velké váze.

Vlajkovou lodí této série je malá hlava Rumble 500 V3 o hmotnosti pouhých 2,27 kg a rozměrech 35 x 18,26 x 6,81 cm s koncovým zesilovačem Class-D o výkonu 500W.

K dispozici jsou dva kanály Clean a Over Drive s ovladači Gain, Drive, Level, čyřpásmové korekce Bass, Low-Mid, High-Mid, High a Master Volume. Kromě vypínače pro Over Drive je přední panel osazen trojicí přepínačů Bright, Vintage a Contour.

Na zadním panelu nalezneme hlavní vypínač On/Off, Send a Return pro efektovou smyčku, vstup pro footswitch, Aux In, sluchátkový výstup, Line Out s odpojitelnou zemí a dvojici výstupů s minimální společnou zátěží 4 ohmy.

K hlavě jsou navrženy boxy 4x10 a 1x15 vyrobené z odolné, ale lehké překližky - první z nich disponuje výkonem 500W, impedancí 8 ohm a je osazen čtveřicí 10-ti palcových repro Emince s keramickými magnety a vypínatelnou hornou. Patnáctkový kabinet je vybaven reprem Eminence o výkonu 300w/8ohm, vypínatelnou hornou a dvojicí paralelních vstupů/výstupů.

Fender nabízí i kombo o stejném výkonu s 2x10 reproduktory 350W/8ohm a výstupem na další repro. Ovládací prvky, výbava a typ koncového zesilovače jsou identické jako u hlavy Rumble 500 V3.

Mimo 500 wattové modely nabízí řada Fender Rumble V3 také 200 wattovou hlavu a kombo (stejná specifikace jako Rumble 500 V3) a menší komba o výkonech 100, 40, 25 a 15 wattů s reproduktory o průměrech 12, 10 a 8 palců.

Tagy Fender Rumble V3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY