Přejít k hlavnímu obsahu
mbx -

Federico Malaman: Speed Demon (Michael Jackson)

Pokud vám ještě jméno Federico Malaman nic neříká, strávili jste málo času na YouTube. Tento fenomenální italský baskytarista je nyní ve svém živlu, protože ho můžete vidět na všech důležitých hudebních veletrzích po celém světě, ale hlavně je velice aktivní v produkování jednoho dechberoucího videa za druhým.

Jedním z těchto "dechberoucích" videí je jeho naživo zahraná verze skladby Speed Demon od Michaela Jacksona. Ta byla desátým a posledním singlem v veleúspěšného alba Bad z roku 1989, ale během let nějak zapadla a ani při svém uvedení nebyl moc úspěšný (na poměry MJ). Nejzajímavějším partem skladby je refrén, kterému dominuje neuvěřitelná synth basová linka. A Federico ji dokáže nejenom zahrát, ale hlavně zahrát palcem v takové rychlosti, že na vás bude foukat vzduch i z repráčků u notebooku.

Tagy Federico Malaman

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

mbx
Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor, audio-vizuální manažer, hudební PR & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & Evropě. baskytarovaposilovna.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY