Přejít k hlavnímu obsahu
Korej - Čt, 19.03.2015 - 00:01

Fanoušci a artefakty: pět povinných heavy desek jara

Co v rámci novinek rozjet občasný seriál o fanoušcích, artefaktech, fetiši, posedlosti a sbírání merche? I my muzikanti jsme koneckonců fanoušci. Pojďme to ve spolupráci s Metalshopem zkusit. Trochu takovéto produktovky s přesahem a důrazem na kvalitu se přece může hodit. Na příjmu je Korej, který nám předá pět svých tipů. Společně s ním vyhlížejme to nejlepší, co podle něj jaro nabídne v žánru hard & heavy.

1. NightwishEndless Forms Most Beautiful (vychází 27. března)

Finská metalová stálice přežila další změnu zpěvačky i nucenou pauzu bubeníka. Ba co víc, očekávání jejich nové desky rezonují fanouškovskou obcí minimálně stejnou silou, jako tomu bylo v minulosti. Zatímco první ochutnávka v podobě singlu Elan mnohé nepřesvědčila, z otvíráku Shudder Before the Beautiful majestát a cit pro epické momenty přímo tryská. Vybavte se na příchod alba jedním z triček.


2. HalestormInto the Wild Life (vychází 3. dubna)

Charismatická Lzzy Hale a její kvartet Halestorm patří mezi nejdravější jména současné rockové scény, a před řadovou trojkou Into the Wild Life tak stojí nelehký úkol - navázat na veleúspěšného a cenou Grammy ověnčeného předchůdce The Strange Case Of... z roku 2012. Jestli budou Halestorm kousat stejně jako minule, zjistíme už brzy.

3. ApocalypticaShadowmaker (vychází 15. dubna)

Bez velkých fanfár, ale soustředěnější než když předtím. Bez jediného hosta, zato s novým zpěvákem Franky Perezem. Apocalypticauž dávno není hudební institucí, která by dobývala světové hitparády, to ale neznamená, že nemůže přijít s další vynikající deskou. A vzhledem k tomu, že produkuje Nick Raskulinecz, který do s*aček zásadně neleze, o výsledný produkt rozhodně strach nemáme.

4. Coal Chamber - Rivals (vychází 19. května)

Jak Coal Chamber vyletěli k nu metalové slávě, tak se v roce 2002 stejným bleskem vypařili. Dlouho se pak zdálo, že frontman Dez Fafara definitivně upřednostní kalifornskou brusku DevilDriver, jenomže... jenomže se píše rok 2015 a Coal Chamber vydají 19. května své comebackové album. Čeká na něj ještě vůbec někdo? Soudě dle vyprodaných amerických koncertů uhelné děti stále žijí!

5. Faith No More - Sol Invictus (vychází 19. května)

Dokonalá fúze heavy metalu, funku, hip-hopu a progresivního rocku, jedinečný vokál Mikea Pattona a předplacená vstupenka do rockové dvorany slávy: To jsou Faith No More! Na novou desku jsme museli čekat předlouhých 18 (!) let, a je tak zcela pochopitelné, že Sol Invictus, jak se novinka oficiálně jmenuje, vyhlížíme s panickou (od slova panika... ačkoliv) nedočkavostí! Co je ještě lepší? Faith No More budou hrát na Rock for People, takže hybaj pro trička!


Co byste jako svůj tip na desku či jiný merch, bez něhož se na jaře neobejdete, dali vy sami?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY