Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.12.2022 - 08:00

Erja Lyytinen: rockový vítr z Finska

Erja Lyytinen, finská kytaristka, skladatelka a zpěvačka pohybující se ve vodách rocku, blues, jazzu a funku, vydala se svojí kapelou video-singl Waiting for the Daylight, jenž je součástí jejího stejnojmenného v pořadí už devátého studiového alba. Titulní track připomene zvukem i atmosférou nosného kytarového riffu klasické nahrávky Black Sabbath a i některé další skladby z tohoto alba vzdávají nepřímo hold rockovým titánům jako Led Zeppelin, Deep Purple nebo Uriah Heap.

„Na konci songu jsem zahrála dvě kytarová sóla ve stylu Tonyho Iommiho, abych ve finále vytvořila napětí. Nahrávání této písně pro mě bylo emocionálním zážitkem. Sóla jsem hrála za svého kamaráda, který zemřel kvůli dlouhodobé nemoci. Také jsem do ní nalila hodně pandemické frustrace, takže skladba působí dost organicky,“ říká o zmíněném singlu Erja Lyytinen.

Nahrávání CD Waiting for the Daylight probíhalo začátkem letošního roku, kdy se v helsinském studiu Hollywood House kromě hlavní protagonistky sešla sestava ve složení Tatu Back – baskytara, Iiro Laitinen – bicí a Harri Taittonen – klávesy.

Tagy Erja Lyytinen Erja Lyytinen – Waiting for the Daylight

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY