Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.12.2018 - 00:01

Epiphone John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit

Firma Epiphone se rozhodla připomenout 100. výročí narození nekorunovaného krále boogie, kytaristy Johna Lee Hookera, replikou jeho oblíbeného lubového modelu Epiphone Zephyr z roku 1961. Limitovaná řada nesoucí označení John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit tak po 55 letech navazuje na malou sérii původních Zephyrů (pravděpodobně pouze 45 kusů) vyrobených mezi lety 1959 až 1963.

Dutý korpus z laminovaného javoru doplňuje lepený mahagonový krk s centrálním javorovým pruhem a profilem Vintage C, hmatník z dřeviny pau ferro o radiusu 12 palců je osazen 20 středně silnými pražci, perleťovými značkami poloh (Split Block) a nultým pražcem ze směsi Delrin.

Vzhledem k lubové konstrukci těla je kytara vybavena trapezoidním struníkem a neukotvenou kobylkou, jejíž základna i kompenzovaný segment s drážkami pro struny je vyroben z pau ferro. Ladění obstarávají stylové vintage strojky Wilkinson Deluxe s plastovými rondely a na hlavici najdeme originální logo, které firma používala v 60. letech.

Elektroniku tvoří dvojice minihumbuckerů Epiphone ProBucker v niklovaných pouzdrech, samostatné potenciometry hlasitostí a tónových clon plus klasický třípolohový přepínač. Nástroj bude dostupný výhradně v přírodním transparentním provedení Antique Natural s polyuretanovým lakem a želvovinovým pickguardem.

Speciální edice Epiphonu John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit má čítat 1 000 kusů a evropská cena by neměla přesáhnout hranici 800 eur včetně luxusního pevného pouzdra, certifikace, popruhu a dalších doplňků.

Tagy epiphone Epiphone John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY