Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.05.2019 - 00:01

Epiphone DC PRO: devadesátky jsou zpět

Epiphone uvedl na trh reinkarnovaný model kytary Del Rey Double Cut, jenž je přímým nástupcem edice vyráběné korejskou továrnou značky v letech 1995 až 2000. Nástroje s označením DC PRO, částečně inspirované designem Gibsonu LP Jr. DC, si uchovávají základní zvukovou charakteristiku Les Paulu, ale upravené linie korpusu a posunutý spoj krku s tělem umožňují na rozdíl od klasiky velmi pohodlný přístup k nejvyšším polohám dvouoktávového hmatníku.

Mahagonový základ těla doplňuje top ze dvou plátů javorové dýhy s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA, lepený krk z mahagonu má pohodlný profil Custom C a nese hmatník z pau ferra o radiusu 12 palců osazený 24 medium-jumbo pražci, obdélníkovými značkami z perleti a abalonu a nultým pražcem ze směsi Graph Tech Nubone o šířce 43 mm.

Tradičně pojatý hardware je tvořen struníkem stopbar, pevnou kobylkou tune-o-matic LockTone a kvalitními ladicími strojky firmy Grover s převodem 18:1. Veškeré kovové součásti včetně dodávaných zámků popruhu mají niklovanou povrchovou úpravu.

Nástroj využívá dvojici humbuckerů Epiphone ProBucker v krkové verzi ProBucker-2 a kobylkové variantě ProBucker-3 se silnějším výstupem a čtyřžílovými vývody. Ovládání sestává z třípolohového switche, v potenciometrech hlasitostí s obvody „treble bleed“ (zachování výšek při staženém volume) jsou integrovány push-pull spínače pro rozepínání cívek a krková tónová clona umožňuje obracení fáze.

Edice Epiphone DC PRO bude nabízena v transparentních odstínech Black Cherry, Faded Cherry Sunburst, Midnight Ebony, Mojave Fade a Wild Ivy. Oficiální cena modelů ze znovuzrozené nástrojové řady byla na evropském trhu nastavena okolo 580 eur.

Tagy epiphone Epiphone DC PRO
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY