Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Björn Gelotte Les Paul Custom

Firma Epiphone pokračuje v nabídce signovaných edicí kytar dalším speciálním modelem Epiphone Björn Gelotte Les Paul Custom, jenž byl navržen podle specifikací Björna Gelottea, člena melodické death metalové party In Flames ze švédského Göteborgu. Limitovaná série s modifikovanou elektronikou vychází z legendárního Gibsonu Les Paul Custom 59 Black Beauty.

Stejně jako v případě originální předlohy je korpus nástroje vyroben z mahagonu a hrany těla zdobí pětivrstvá intarzie. Lepený mahagonový krk s plnějším profilem Custom 59 je osazen ebenovým hmatníkem o radiusu 12 palců s 22 medium jumbo pražci a pro model LP Custom typickými obdélníkovými značkami poloh.

Mechaniku tvoří zamykatelná kobylka tune-o-matic LockTone Nashville-Style se struníkem a přesné ladicí strojky Grover Roto-Matics s převodem 18:1. Výstupní jacková zdířka typu Epiphone Non-Rotating disponuje zploštělým závitem uloženým ve stejně tvarovaném otvoru základny, čímž nedochází k protáčení konektoru, které může vést k uvolnění vstupu a jeho zapadnutí do šachty korpusu.

Signovaný Epiphone je na přání Björna Gelottea vybaven jeho oblíbenými aktivními humbuckery EMG - krkovým EMG 85 MW a kobylkovým EMG 81 MW uloženými v chromovaných pouzdrech, jež jsou podobně jako ostatní kovové části potaženy zlatým chromem. Pouzdro na 9V baterii napájející aktivní obvod je umístěno na zadním plastovém krytu elektroniky. Ovládání sestává z klasického třípolohového páčkového přepínače a samostatných potenciometrů hlasitostí a tónových clon.

Limitovaná edice Epiphone Björn Gelotte Les Paul Custom v elegantním černém laku bude dodávána společně s pevným kufrem se zlatým logem B.I.G. a certifikací. Nástroj se objeví na trhu na přelomu září a října a jeho cena by se měla pohybovat pod hranicí 600 liber (cca 23 000 Kč).

Tagy epiphone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY