Přejít k hlavnímu obsahu
Byl ArtParking pomyslnou tečkou za kulturní pauzou? | Foto: Radka Málková
Byl ArtParking pomyslnou tečkou za kulturní pauzou? | Foto: Radka Málková
Igor Ochepovsky -

Emoce tryskající přes kapotu

V těchto dnech vychází hudební dokument zachycující první koncert mé kapely Ochepovsky Project po roce! Oslavili jsme tak navíc Mezinárodní den jazzu, vystoupení v rámci akce Mladí ladí jazz – ArtParking se totiž odehrálo právě 30. dubna 2021.

Všichni jsme za sebou měli hustej rok. Spousta mých kamarádů z kulturního sektoru během něj rozvážela jídlo, pracovala na stavbách a tak podobně. Já měl štěstí, během pandemie jsem produkoval desky ostatním umělcům, třeba Aničce Slováčkové, Davidu Kollerovi, Gabi Heclové a dalším.

ArtParking byla vůbec první možnost hrát před publikem po dlouhé době a zkušenost rozhodně zvláštní, vždyť diváci seděli v autech.

S Ochepovsky Project jsme vůbec nevěděli, co očekávat. Báli jsme se reakcí lidí po pauze, báli jsme se, že s nimi nebudeme mít kontakt, který na live koncertech vzniká. Pro mě to navíc bylo složitější, dal jsem si ten večer hned dvoják, po nás vystoupili 7krát3. Takže ještě obava, zda lidi žánrový rozptyl snesou. Ochepovsky Project sice rád překračuje styly, kromě jazzu čerpáme inspiraci hip-hopem nebo neo soulem, ale pořád jsme od 7krát3 poměrně vzdáleni.

A abychom si to udělali ještě zajímavější, jednalo se také o první společné vystoupení s naší novou zpěvačkou ILÆY. Nervozita se fakt dala krájet!

Nebudu napínat, pro nás to bylo brutálně dobrý! Ta energie byla cítit i přes karoserie a skla aut, bylo znát, že jsou lidé hladoví po umění a hudbě. Absolutně boží! Jsem strašně rád, že to kameraman Filip ve dvacetiminutovém dokumentu tak bezvadně zachytil.

A ještě pár slov k ILÆY, protože tím startuje i nová kapelní kapitola. ILÆY pochází z Turecka, na české scéně se pohybuje už nějakou dobu, známe se několik let. Od začátku mě její tvorba velmi baví, protože východní, turecká a arabská hudba jsou moje gusto. Dokonce tolik, že jsem si kvůli té muzice pořídil bezpražcovou kytaru! ILÆY to má v krvi, souzníme, zkrátka společný vibe. První koncert nám sednul, budeme zkoušet a máme v plánu i společné skládání písní.

Byl ArtParking pomyslná tečka za kulturní pauzou? Pevně v to doufám, a nic si nepřeju víc!

Jaký byl váš první koncert po dlouhém období koncertní pauzy? Podělte se s námi v komentářích nebo rovnou napište svůj příběh na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Ochepovsky Project Igor Ochepovsky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Igor Ochepovsky
Skladatel a kytarista. Pocházím z Ruska, ale už víc než 9 let žiju a tvořím v Praze. Moje tvorba se pohybuje na pomezí východní a západní kultury. Jazzovou kompoziční techniku prolínám s klasickým evropským přístupem, které dohromady pojí moderní groove.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY