Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.11.2020 - 00:01

Elektroakustický Fender Tim Armstrong 10 Anniversary Hellcat

Před deseti vyrobil Fender pro kytaristu, skladatele, producenta a frontmana kalifornské punkové party Rancid Tima Armstronga první signovanou elektroakustiku Hellcat, která se poté dočkala i dvanáctistrunného provedení a několika limitovaných edicí. Desetiletí spolupráce nyní značka připomíná novým modelem Tim Armstrong Anniversary Hellcat, jehož produkci obstarává indonéská pobočka, což se samozřejmě pozitivně otisklo také na ceně nástroje.

Stejně jako předchozí edice vychází i novinka ze starší Armstrongovy akustiky, čemuž odpovídá kompaktnější korpus ve stylu Concert. Luby a zadní desku tvoří laminovaný mahagon, pro stavbu přední ozvučné desky byl vybrán masivní smrk, poskytující společně s tenkým X-žebrováním citlivou dynamickou odezvu a frekvenčně vyváženou projekci.

Javorový krk opatřený pohodlným C-profilem nese hmatník z ořechu o radiusu 300 mm osazený 19 subtilnějšími vintage pražci, lemovkami hran, nultým pražcem ze směsi Graph Tech Nubone širokým 43 mm a samozřejmě pro tuto signovanou řadu typické polohové značky zobrazující kočky a lebky. Menzura byla vypočtena na 643 mm (25.3 palců).

Z ořechu je vyrobena i základna kobylky s kompenzovaným sedlem Graph Tech a ladění mají na starost klasické strojky s otevřenými mechanikami a malými plastovými rondely. Do horního lubu je vsazen modul aktivního předzesilovače Fishman Presys III napojeného na piezo snímač, ovládání sestává z hlasitosti, třípásmových korekcí, tlačítka pro otočení fáze a nechybí ani přehledná ladička.

Elektroakustický Fender Tim Armstrong Anniversary Hellcat z kolekce Artist Signature je dodáván v černém lesklém laku s třívrstvým pickguardem ve zlaté úpravě a decentní rosettou odkazující na nástroje z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Česká cena byla nastavena na cca 11200 Kč.

Tagy Fender Fender Tim Armstrong 10 Anniversary Hellcat
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY