Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EHX Slap-Back Echo: reissue verze raritního pedálu

Firma Electro-Harmonix uvedla v minulosti na trh analogový pedál Slap-Back Echo, který byl vyráběn pouze v roce 1978, což mu po čase samozřejmě vyneslo pozici vyhledávaného raritního modelu prodávaného za odpovídající, tedy nemalou cenu. Letos se newyorská značka rozhodla k tomuto typu delaye vrátit a zařadila do své nabídky reissue verzi Slap-Back Echo s upravenými obvody, lehce rozšířeným ovládáním a kompaktnějšími rozměry ve velikosti „Pico“.

Hlavní panel šasi, který díky rozměrům 9.3 x 5 x 5 cm nezabere příliš místa v pedalboardu, je osazen potenciometrem Blend sloužícím pro plynulé nastavení mixu čistého a efektovaného signálu, a ovladačem Gain ovlivňujícím sílu vstupního signálu před dozvukovým obvodem. V případě režimu „dry“ (potenciometr Blend na minimu) Gain zároveň upravuje celkovou výstupní hlasitost, a to až do úrovně +20 dB, takže pedál lze použít i jako booster k nakopnutí preampu zesilovače.

Kromě toho disponuje efekt třípolohovým páčkovým přepínačem Time volícím čas delaye v krocích 45 / 65 / 100 ms, čímž dostaneme různé délky delaye evokující nahrávky padesátých a šedesátých let. Slap-Back Echo je postaven na okruhu, jehož základem je tzv. BBD (bucket brigade) čip, díky němuž efekt produkuje plný přirozený tón s příjemnými výškami a dobrou dynamickou odezvou.

Analogový, monofonní dozvuk Slap-Back Echo od Electro-Harmonix s proudovým odběrem 15 mA je vybaven footswitchem zapojeným v modu true bypass, jackovým vstupem, výstupem a zdířkou pro 9V adapter. Vzhledem k rozměrům pedálu není možno použít baterii. Oficiální cena česká cena se pohybuje okolo hranice 2100 Kč včetně firemního napěťového zdroje 9.6VDC-200mA.

Tagy Electro Harmonix EHX Slap-Back Echo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY