Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 15.10.2018 - 00:01

Efekty Boss MT-2W a DC-2W Waza Craft

Boss zařadil do své prémiové edice Waza Craft dvojici efektů s označením MT-2W a DC-2W. V prvním případě se jedná o modifikovanou verzi známého high-gainového zkreslovače Metal Zone a druhá novinka se vrací k dnes už poměrně raritní a mnohými kytaristy vyhledávané analogové modulaci Dimension C vyráběné v letech 1985 až 1989.

Boss MT-2W je stejně jako klasická varianta vybaven ovladači hlasitosti, gainu a třípásmovými korekcemi s parametrickými středy (200 Hz až 5 kHz). Přibyl přepínač s dvojicí režimů - Standard vychází z původní koncepce, ale díky upravenému obvodu a výběrovým součástkám nabízí transparentnější tón s nižším šumem.

U modu Custom byl pozměněn charakter zkreslení disponující nyní širším rozsahem, citlivější dynamickou odezvou, pevnější projekcí v nízkých pásmech a v neposlední řadě i lepší reakcí na práci s potenciometrem kytarové hlasitosti. Krabička dostala také kvalitní buffer zajišťující větší neutralitu efektu ve vypnutém stavu.

U chorusové modulace Boss DC-2W zůstala zachována čtveřice tlačítek nabízejících jednotlivé zvukové mody a samozřejmě i jejich kombinace (4x základ + 6x variace dvou současně aktivovaných režimů), takže ve výsledku lze využít celkem 20 možností.

Standardní režim, poskytující hřejivý analogový sound originálního Dimensionu C DC-2, je doplněn novým modem reprodukujícím zvuk legendárního rackového Rolandu SDD-320 Dimension D, na rozdíl od starší verze umožňuje efekt i tzv. true stereo zapojení (2xin/2xout) a nechybí inovovaný bufferový obvod.

Podobně jako ostatní modely ze série Boss Waza Craft jsou i MT-2W a DC-2W vyráběny v japonské centrále značky. Ceny novinek by se na evropském trhu měly pohybovat okolo 150 eur za MT-2W a cca 230 eur za reinkarnovaný DC-2W.

Tagy boss Boss MT-2W Boss DC-2W Waza Craft
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY