Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.06.2019 - 00:01

Dvoukanálový overdrive Mad Professor Supreme

Finský výrobce butikových efektů Mad Professor uvede na trh všestranný model pedálového zkreslení Supreme, navrženého ve spolupráci s britským bluesovým kytaristou, zpěvákem a producentem Mattem Schofieldem. Pedál s dvoukanálovou koncepcí nabízí volbu mezi obvodem firemního Royal Blue Overdrivu a novým okruhem s posílenou dynamikou. Obě větve lze samozřejmě vzájemně kombinovat.

Každý kanál je vybaven samostatnými ovladači gainu, hlasitosti, dvoupásmovými korekcemi a díky páčkovému přepínači s polohami A/B - A+B je možno buď přepínat mezi okruhy, nebo je využívat v sériovém modu pro dosažení vyšší porce zkreslení s delším sustainem.

Dvojice nášlapných footswitchů má v základním režimu přiřazeny funkce A/B a On-Off. Po aktivaci modu A+B je každým switchem aktivován vybraný kanál s přiřazenou indikační diodou. Hlavní spínač je zapojen v režimu true bypass, takže krabička ve vypnutém stavu neovlivňuje průchozí signál, a napájení obstarává adapter s rozsahem 9 – 12 V, jehož zdířka je společně s jackovým vstupem/výstupem umístěna na čelní straně šasi.

Supreme si rozumí se single-coilovými i humbuckerovými snímači, disponuje širokou škálou zvuků počínaje téměř čistým boostem, vhodným pro nakopnutí vstupu lampového aparátu, přes dynamický transparentní crunch nebo organicky znějící overdrive s pevnými basy až po silnější zkreslení vhodné např. na sóla.

Podle slov výrobce je kanál A (Royal Blue Overdrive) optimalizován především pro použití s krkovým snímačem, zatímco zbrusu nový kanál B, poskytující tlustý tón typický pro elektronkové vintage zesilovače s vytaveným koncovým stupněm, byl navržen pro kobylkové snímače. V tomto případě se jedná pouze o doporučení a je na každém uživateli, jak s kombinací obou větví naloží.

Všestranný overdrive Supreme je stejně jako ostatní produkty z dílny firmy Mad Professor vyroben ze špičkových komponent a výběrových součástek. Efekt by se měl v evropské distribuci objevit pravděpodobně koncem června, oficiální cena byla nastavena na 279 eur.

Tagy Mad Proffesor Mad Professor Supreme
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY