Přejít k hlavnímu obsahu
Dalibor Janda, zdroj: Wikimedia Commons, foto: David Sedlecký)
Dalibor Janda, zdroj: Wikimedia Commons, foto: David Sedlecký)
Jan Hamerský -

Dva kraje dotovaly mejdan Dalibora Jandy v Lucerně

Rádi byste narozeniny oslavili koncertem v Lucerně a nedáváte zvukaře ani pronájem? Zeptejte se Dalibora Jandy. Středočeský a Olomoucký kraj mu na koncert přispěli čtvrt milionu korun.

Koncert v Lucerně se v rámci turné Říká si hurikán konal na Jandovy pětašedesátiny (19. března). Většinu nákladů na koncert vyčíslených producentem Martinem Francem na 1,8 milionu korun pokryly sponzorské dary. Šedesát tisíc od Olomouckého a dvě stě tisíc korun od Středočeského kraje tedy podle něho tvoří pouze zlomek nákladů.

Jenže kraje smí jen výjimečně dotovat akce mimo své území. Každý si však vskutku účelovou dotaci odůvodnil po svém. Středočeši propagací kraje, Hanáci tím, že Janda je krajan a že je to vlastně na charitu. Druhá půlka olomouckého vysvětlení ale trochu drhne. Velká část z dvou a půl tisíc lístků, ze kterých pětašedesát korun mělo jít na konto Nadačního fondu Sudička, se rozdalo Jandovým přátelům, sponzorům a známým. Ani koncert toho mnoho nevydělal. Většina z šesti set tisícového výtěžku údajně šla na organizační náklady.

Olomoucký i Středočeský kraj tedy za svou štědrost získal vlastně jen publicitu a volňásky. Vtipné je, že na nejvyšší možnou účelovou dotaci středočeský hejtman vzal peníze z fondu na odstraňování živelných pohrom – tedy i hurikánů. Více v Lidovkách.


Tagy Dalibor Janda Lucerna Středočeský kraj Olomoucký kraj Hurikán

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY